Kaczmarek & Kurowski

Media o nas

Indeks artykułów i materiałów prasowych związanych z tokiem powierzonych spraw.

Lista „Najlepsze Kancelarie Polska 2023” – „Poland's Best Law Firms 2023”

Szanowni Państwo, z dumą informujemy, że Kancelaria Adwokacka s.c. Kaczmarek&Kurowski znalazła się wśród 118 najczęściej polecanych kancelarii prawnych w Polsce według Forbesa Dziękujemy Państwu za zaufanie, dzięki któremu uzyskaliśmy to prestiżowe wyróżnienie, a które jeszcze bardziej motywuje nas do dalszej, ciężkiej pracy.

Znani adwokaci o zatrzymaniu T. Misiaka i M. Wituckiego. Po co ten spektakl dla mas?

Mecenas Maciej Kaczmarek z kancelarii adwokackiej Kaczmarek i Kurowski, która zajmowała się m.in. sprawą byłego prezesa Lotosu Pawła Olechnowicza (złożył zażalenie na sposób zatrzymania przez CBA i otrzymał odszkodowanie), podkreśla, że formalnie organy ścigania nie muszą zatrzymywać każdego podejrzanego. Mogą go też wezwać.

Prokurator nie zablokuje wydania listu żelaznego. Fiasko reformy Zbigniewa Ziobro

Po roku od zmian w Kodeksie postępowania karnego sądy odwracają jedną z reform Zbigniewa Ziobry. Minister i prokurator generalny zarazem chciał, by sprzeciw oskarżyciela wiązał ręce sądu, który nie mógłby w takiej sytuacji przyznać poszukiwanym przestępcom “listu żelaznego”. Jak dowiedział się tvn24.pl, dwa sądy uznały, że taki przywilej prokuratora naruszałby zasadę równości stron postępowania.

Śledztwo ws. funduszu inwestycyjnego założonego przez profesora UG

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie działalności funduszu inwestycyjnego, którego założycielem jest znany profesor Uniwersytetu Gdańskiego. Pokrzywdzeni ponieśli milionowe straty, a sprawą zajmuje się Centralne Biuro Śledcze Policji – ustaliła PAP.

SN: Brak zgody na dalszą pracę prokuratora był sprzeczny z interesem służby

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych SN uchyliła decyzję Prokuratora Generalnego, który nie zgodził się na dalsze zajmowanie stanowiska przez prokuratora. Prokurator Generalny nie wziął pod uwagę innych okoliczności, w tym również – interesu służby. SN ocenił też, że wydanie decyzji nastąpiło bez poszanowania zasady proporcjonalności i zasady równego traktowania.

"Amber Gold PiS-u". Tak wybuchła afera GetBack

Gdy GetBack wiosną 2018 r. zaczął chylić się ku upadkowi, prezes spółki Konrad K. postanowił poszukać politycznej protekcji w obozie PiS. W tym celu stworzono narrację, że bankructwo GetBacku będzie nazywane “aferą PiS-owskiej piramidy finansowej” i “Amber Gold PiS-u”. W dotarciu do szefa rządu i jego najbliższych współpracowników w państwowych spółkach pomagali m.in. były minister skarbu Dawid Jackiewicz czy ojciec premiera Kornel Morawiecki.

45 tys. zł zadośćuczynienia za zatrzymanie prezesa Lotosu

45 tysięcy złotych zadośćuczynienia za bezzasadne zatrzymanie w styczniu 2019 r. otrzyma były prezes Grupy Lotos (GL) Paweł Olechnowicz – zdecydował Sąd Okręgowy w Gdańsku. Wyrok nie jest prawomocny…

Proces apelacyjny ws. wycinki drzew w Łebie. Obrońca mówi o braku dowodów, prokurator o szczegółowych ustaleniach

Proces apelacyjny w sprawie wycinki drzew w Łebie rozpoczął się przed Sądem Okręgowym w Słupsku. Sąd Rejonowy w Lęborku skazał na kary po pół roku więzienia w zawieszeniu na rok Jerzego R. oraz Marię van E. za wykarczowanie około trzech hektarów boru bażynowego. W opinii śledczych obszar był objęty ochroną i nie obejmowała go nowelizacja przepisów.

Brutalny mord na byłym premierze PRL i jego żonie. Oskarżeni mogą opuścić areszt

Trzech oskarżonych w procesie dotyczącym morderstwa premiera Piotra Jaroszewicza i jego żony Alicji będzie odpowiadać z wolnej stopy. Dwaj z nich mogą opuścić areszt, poza Dariuszem S., który w areszcie odbywał karę w innej sprawie. Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował o zamianie aresztu tymczasowego na policyjny dozór, zakaz kontaktu z innymi oskarżonymi i świadkami oraz zakaz opuszczania kraju.

Znany detektyw, kiedyś wspólnik byłego premiera, aresztowany pod zarzutem płatnej protekcji

Policjanci ze szczecińskiego Centralnego Biura Śledczego zatrzymali w ubiegłym tygodniu Krzysztofa Sz. To znany prywatny detektyw, który prowadził m.in. interesy z byłym premierem Kazimierzem Marcinkiewiczem. Nazwisko Sz. pojawia się również w jednym z tajnych wątków śledztwa dotyczącego afery podsłuchowej w restauracji Sowa i Przyjaciele.

Służby cię podsłuchują? Może tak. Może nie. Nigdy się nie dowiesz

2 minuty – tyle potrzebuje policjant, żeby sprawdzić naszą lokalizację z ostatnich 12 miesięcy. Fundacja Panoptykon apeluje, by wreszcie poddać kontroli inwigilację obywateli. Jej skala rośnie, a sądowy nadzór takich działań jest dziś iluzoryczny..

Sprawca podwójnej zbrodni z Sierakowic, skierowany przez sąd do Gostyninia, został odesłany z powodu braku miejsc. Jest na wolności!

Z informacji ujawnionych przez reporterów TVN Uwaga wynika, że mimo postanowień sądów dwaj mężczyźni nie zostali przyjęci – z powodu braku miejsc – do Ośrodka Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie, gdzie trafiają byli przestępcy, stanowiący zagrożenie dla zdrowia i życia innych ludzi. Jednym z nich jest skazany przed 25 laty za podwójne morderstwo mieszkaniec Sierakowic. Według biegłych psychiatrów zachodzi u niego „graniczące z pewnością” prawdopodobieństwo popełnienia czynu zabronionego z użyciem przemocy. Mężczyzna jest na wolności…

Wycięte zostały drzewa, zniszczono chronione rośliny. Koniec procesu ws. nielegalnej wycinki lasu w Łebie

Sześć miesięcy więzienia w zawieszeniu na rok oraz kary grzywny zażądał prokurator dla oskarżonych o nielegalną wycinkę drzew w Łebie. Przed Sądem Rejonowym w Lęborku zakończył się proces w tej sprawie…

(W)skazany. Szokująca historia w reportażu Radia Łódź

Mieszkaniec Ksawerowa, Piotr Chałupka, został skazany przez Sąd Okręgowy w Łodzi za przemyt narkotyków w znacznych ilościach. Spośród wszystkich oskarżonych otrzymał najsurowszy wyrok. Mężczyzna jednak przekonuje, że jest niewinny i nie ma nic wspólnego ze sprawą, a śledczy mieli pomylić go z osobą o tym samym imieniu i nazwisku…

Sąd przyznaje: Porażka prokuratury ws. aresztu dla biznesmena podejrzanego w śledztwie przeciwko Nowakowi

Sąd okręgowy potwierdził porażkę prokuratury w sprawie aresztu dla jednego z biznesmenów zatrzymanych ostatnio przez CBA, którzy – jak twierdzą śledczy – mieli wraz ze Sławomirem Nowakiem działać w ramach zorganizowanej grupy przestępczej. Sąd odrzucił zażalenie prokuratury na niezastosowanie aresztu wobec Grzegorza W.

Porażka prokuratury w sprawie biznesmena podejrzanego w śledztwie przeciw Sławomirowi Nowakowi

Sąd nie zostawił suchej nitki na wniosku prokuratury, która chciała aresztu dla Grzegorza W., jednego z biznesmenów zatrzymanych w śledztwie przeciwko byłemu ministrowi w rządzie Platformy Obywatelskiej Sławomirowi Nowakowi.

Ludzie z grup przestępczych nie są fajni. A przy porwaniach są bezwzględni

Porywacze robią się coraz bardziej innowacyjni i kreatywni. Mogę panu opowiedzieć o paru przypadkach, ale proszę, niech to nie zabrzmi jak szkolenie dla przyszłych naśladowców… – o tym, czy w Polsce bandyci nadal porywają ludzi opowiada Janusz Kaczmarek.

Pobity Mikołaj prawie umarł, a oczyszczony z zarzutów Przemysław odsiedział 5 miesięcy. Sprawa głośnego pobicia pod klubem we Władysławowie

5 miesięcy spędził w areszcie, a później tylko dzięki wpłaceniu 15 tysięcy złotych poręczenia majątkowego wyszedł na wolność, choć wciąż musiał się regularnie meldować na komisariacie policji. Przez ponad rok nad Przemysławem J. wisiała groźba nawet 8 lat więzienia. Dziś okazuje się, że nie ma żadnych dowodów, by mężczyzna uderzył obywatela Ukrainy zmasakrowanego w sierpniu 2019 roku pod klubem we Władysławowie, a śledztwo wobec niego zostało umorzone.

Lębork. Bezprecedensowa kara dla biegłego na niestawiennictwo na rozprawie o wycinkę drzew w Łebie

Dziś (11.09) przed Sądem Rejonowym w Lęborku miał być konfrontacja biegłych, wygłoszone mowy końcowe i zamknięcie przewodu sądowego. Jednak ten sam biegły, który nie stawił 18 sierpnia, ponownie nie przybył na rozprawę. Przewodnicząca Katarzyna Wesołowska nałożyła na niego surową karę i wyznaczyła nowy termin, tym razem na 14 października, z przymusowym doprowadzeniem.

Proces o 100 tys. zł zadośćuczynienia za niesłuszne zatrzymanie b. prezesa Grupy Lotos

Przed Sądem Okręgowym w Gdańsku rozpoczął się w czwartek proces, w którym b. prezes Grupy Lotos Paweł Olechnowicz domaga się 100 tys. złotych zadośćuczynienia od Skarbu Państwa za bezzasadne zatrzymanie, do którego doszło pod koniec stycznia 2019 r.

Biała Podlaska: Policjanci w siedzibie bialskiej firmy

Na polecenie Prokuratury Regionalnej w Lublinie funkcjonariusze komendy wojewódzkiej policji weszli do siedziby znanej, bialskiej spółki budowlanej. Działania mają związek ze śledztwem w sprawie nadużycia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez osoby zobowiązane do zajmowania się sprawami majątkowymi przedsiębiorstwa oraz ukrywania dokumentów.

Nowa wojna Kazimierza Niżnika dotycząca budowy sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Krempachy i Nowa Biała przez firmę ECO-INSTAL

Kazimierz Niżnik od kilku miesięcy nagłaśnia nieprawidłowości, do jakich może dochodzić przy budowie sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Krempachy i Nowa Biała przez firmę ECO-INSTAL.

Daniel M., syn gwiazdora disco polo, stanie przed sądem za posiadanie narkotyków

Chodzi o nieco ponad trzy gramy środka odurzającego. Wystarczyło jednak, aby postawić 30-latka przed sądem.

Policja popełniła błąd ogłaszając Child Alert bez sprawdzenia sytuacji prawnej Ibrahima? Janusz Kaczmarek: Decyzja policji była prawidłowa.

Głośna sprawa uprowadzenia 10-letniego Ibrahima przez ojca znalazła swój zaskakujący finał. Okazało się, że wyrokiem sądu chłopiec miał przebywać z ojcem w Belgii. Czy w tej sytuacji ogłoszenie przez polską policję Child Alert, bez sprawdzenia sytuacji prawnej dziecka nie było przedwczesne?

Były prezes Lotosu Paweł Olechnowicz chce 100 tys. zł odszkodowania za niesłuszne zatrzymanie

Paweł Olechnowicz został niesłusznie zatrzymany przez CBA w styczniu 2019 roku. Teraz domaga się od Skarbu Państwa odszkodowania w wysokości 100 tys. zł.

Lepiej stu winnych uniewinnić, niż jednego niewinnego skazać

Łapówkarze nie będą mataczyć? Obrońcy Artura W. i Sabriego B. złożyli zażalenie na areszt!

Portal wPolityce.pl ustalił, że pełnomocnicy Artura W., byłego burmistrza Włoch oraz znanego dewelopera Sabriego B. złożyli zażalenie na decyzję o tymczasowym areszcie. Co ciekawe, adwokat Jacek Dubois, który reprezentuje Artura W. miał argumentować swój wniosek tym, że nie zachodzi obawa matactwa ze strony jego klienta.

O prawie gospodarczym adwokaci i naukowcy w Gdyni

DGP: Od pięciu lat Pomorska Izba Adwokacka organizuje we współpracy z Wyższą Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, pod patronatem Naczelnej Rady Adwokackiej, coroczne konferencje naukowe poświęcone poszczególnym dziedzinom prawa.

Sprawa Patryka Palczyńskiego w "Opowiem ci o zbrodni". Igor Brejdygant opowiada o tajemniczej śmierci młodego żeglarza z Gdyni

Patryk niejednokrotnie uczestniczył w rejsach, żeglował po całym świecie. Wybierając się w kolejny swojej mamie powiedział, że na pokładzie będzie musiał wyłączyć telefon. Nie ma ze sobą bagażu. Założył to, co miał na sobie podczas pogrzebu dziadka, z którym był bardzo zżyty. Wysyła ostatniego SMS-a…

Zatrzymanie byłego prezesa Lotosu Pawła Olechnowicza bezzasadne

Zatrzymanie Pawła Olechnowicza, byłego prezesa Lotosu, było całkowicie bezzasadne – stwierdził Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe. Chodzi o styczniową akcję w związku ze śledztwem prowadzonym przez Prokuraturę Regionalną w Gdańsku.

Kubikowie w ofensywie: Czy to początek końca gehenny w dochodzeniu do wyjaśnienia zagadki śmierci syna

Tak jak pisaliśmy w ubiegłym tygodniu, doszło do spotkania państwa Kubików z mecenasem Januszem Kaczmarkiem. Podczas spotkania padło wiele gorzkich słów pod adresem limanowskiej policji i prokuratury.

Nowa książka autorstwa dziennikarki Katarzyny Janiszewskiej

W 2019 r. na rynku wydawniczym ukazała się książka autorstwa dziennikarki Katarzyny Janiszewskiej “Ja nie leczę, ja uzdrawiam. Prawdziwa twarz polskich bioenergoterapeutów”. Autorka w swojej pracy korzysta z dorobku adwokatów Kancelarii Janusz Kaczmarek & Maciej Kaczmarek s.c.

Były prezes Lotosu Paweł Olechnowicz nie trafi do aresztu. Taka jest prawomocna decyzja sądu

To już pewne. Były wieloletni prezes Grupy Lotos SA, Paweł Olechnowicz nie trafi do aresztu. Taka jest prawomocna już decyzja Sądu Okręgowego w Gdańsku. Sąd rozpatrywał zażalenie śledczych na decyzję I instancji, która również nie zgodziła się na aresztowanie nieprzyznającego się do winy menedżera, któremu prokuratura zarzuca „wyrządzenia spółce LOTOS S.A. znacznej szkody majątkowej w kwocie nie mniejszej niż 246 tysięcy złotych”. Analogiczna sytuacja dotyczy Tomasza S. b. zastępcy dyrektora generalnego Lotosu i biznesmena mającego świadczyć usługi doradcze dla paliwowego giganta.

Były naczelnik Urzędu Skarbowego w Jarosławiu podejrzany o przyjmowanie łapówek opuścił areszt

Z aresztu, oprócz byłego naczelnika, wyszło także troje biznesmenów. W grudniu zostali zatrzymani przez CBA. Są podejrzani o wystawianie pustych faktur VAT i przyjmowanie łapówek.

Policjant z Chełmna zginął na służbie. Jest umorzenie

Katarzyna Mieczkowska odwołuje się od decyzji prokuratora, który umorzył sprawę tragicznej śmierci jej męża podczas służby 13 lipca 2018 r. – Chcą to zamieść pod dywan – mówi. Oskarżyciel zaprzecza.

Sąd nie przychylił się do wniosku prokuratury o tymczasowy areszt w sprawie m.in. Pawła Olechnowicza, byłego prezesa zarządu Lotosu

Nie będzie tymczasowego aresztu dla Pawła Olechnowicza, byłego prezesa zarządu Lotosu. Sąd nie uwzględnił w czwartek, 31.01 wniosków prokuratury, zarówno co do przedsiębiorcy, jak i jeszcze jednego z zatrzymanych mężczyzn. Prokuratura Regionalna w Gdańsku poinformowała w środę, 30.01.2019 r. o zarzutach w sprawie dotyczącej “wyrządzenia szkody spółce Lotos”. Wśród czterech zatrzymanych dzień wcześniej przez Centralne Biuro Antykorupcyjne osób był Paweł Olechnowicz.

Wieloletni prezes Lotosu zatrzymany. Obrońca: będziemy skarżyć tę decyzję

– Nie znam i nie rozumiem przyczyn tej decyzji – mówi money.pl o zatrzymaniu Pawła Olechnowicza jego obrońca Janusz Kaczmarek. I dodaje: – Traktuję te działania jako pewną niefrasobliwość prokuratury.

Falenta obiecał mi stanowisko w rządzie PiS - zeznał Łukasz N.

Jak zeznał w prokuraturze jeden z kelnerów nagrywających polityków i biznesmenów, Marek Falenta chwalił się, że jest blisko PiS-u i że może łatwo zorganizować spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim. Obiecywał też stanowiska w rządzie PiS, jeżeli partia dojdzie do władzy. Do 11 października odroczył w czwartek Sąd Okręgowy w Białymstoku ogłoszenie wyroku w procesie odwoławczym biznesmena Marka F. oskarżonego o założenie podsłuchów w dwóch firmach w Bielsku Podlaskim. Sąd I instancji skazał Marka F. na rok więzienia w zawieszeniu.

Aresztowany w śledztwie Ziobry skarży się do Strasburga

Michał Ch. oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która według prokuratury miała przywłaszczyć prawie 30 mln zł na szkodę Sądu Apelacyjnego w Krakowie, skarży się na przedłużający się areszt do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. To pierwsza skarga w sztandarowej dla ministra Ziobry sprawie, którą uzasadnia całą „reformę” sądownictwa.

Mecenas Janusz Kaczmarek: Jeżeli dojdzie do katastrofy budowlanej i most się zawali … ten człowiek, który dzisiaj zostaje ukarany, okaże się jedynym bohaterem

Jeżeli Ciesielka działał w obronie interesu społeczności lokalnej, a nawet szerszego interesu społecznego – poprawy bezpieczeństwa w terenie, to powinno się taką postawę ocenić przez pryzmat celu zachowania, aby przejść na element społecznej szkodliwości i dokonać odpowiedniej oceny czy zachowanie Ciesielki było szkodliwe społecznie czy wręcz odwrotnie – zasługuje na ono pochwałę.

Syn b. prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej aresztowany. Wojciech K. miał kierować grupą przestępczą, która wyłudziła miliony zł

Na trzy miesiące sąd zdecydował się aresztować syna byłej prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Według prokuratury Wojciech K. miał kierować grupą przestępczą, która wyłudziła miliony złotych. Obok niego za kraty trafiły jeszcze 3 osoby.

Masa świadków

Dzięki gangsterom, którzy współpracowali z policją udało się rozbić groźne grupy przestępcze i w teorii wszystkim taka współpraca się opłacała. W praktyce dochodziło jednak do patologii, które każą pytać czy statusu świadka koronnego nie nadużywano i czy przestępcy nie wykorzystywali go by ciesząc się bezkarnością popełniać przestępstwa i prowadzić z wymiarem sprawiedliwości grę. A że tak się zdarzało przyznają nawet ludzie, którzy instytucję świadka koronnego w Polsce stworzyli. Między innymi o to ilu takich świadków złamało zasady i wróciło do przestępczości – pytał Jan Piotrowski.

Była prokurator apelacyjna Anna H. zwolniona z aresztu. Jej proces trwa

Sąd zgodził się na zwolnienie z aresztu byłej prokurator apelacyjnej w Rzeszowie Anny H., oskarżonej o korupcję i powoływanie się na wpływy. Jej proces toczy się w Tarnowie. Anna H. jest w areszcie od czerwca 2016 roku. Była prokurator została prawomocnie wydalona z zawodu. Przed sądem reprezentował ją przed sądem były minister spraw wewnętrznych, mecenas Janusz Kaczmarek.

Energo żąda od Raiffeisena ponad 200 mln zł

mporter rosyjskiego węgla chce odszkodowania za blokadę kont. W tle są: anonim, znany z afery podsłuchowej Marek F. i zeznania o łapówce.

To dziecko mogło żyć, ale rodzice popełnili straszny błąd

To szokujące, ale ci wykształceni i dobrze sytuowani ludzie ryzykowali życie swojego dziecka, słuchając rozkazów znachora…

Diler obsługiwał tylko bogatych

Cezary P. obsługiwał tylko najbogatszych. Płotki odsyłał. Interesował się tylko grubymi rybami ze świecznika – mówi nasze źródło. Według naszych informacji stałymi klientami Cezarego P. byli między innymi prezenterka TVN czy nagradzany na festiwalach filmowych aktor.

Biznesmen Marek F. został skazany przez sąd

Na rok więzienia w zawieszeniu skazał Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim biznesmena Marka F., oskarżonego w sprawie założenia podsłuchów w dwóch tamtejszych firmach. Sąd skazał też innego mężczyznę, któremu w tej sprawie postawiono zarzuty.

Mecenas Janusz Kaczmarek: „Ocena Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu przywraca wiarę w profesjonalizm tej instytucji”

Przypomnijmy, że Prokurator Michał Trybus, w piśmie do Bogumiła Pietruchy z 28. 09, poinformował o wszczęciu śledztwa i postępowania sprawdzającego. Zgodnie z zapowiedzią poprosiliśmy o komentarz mec. Janusza Kaczmarka z kancelarii adwokackiej Janusz Kaczmarek & Maciej Kaczmarek, reprezentującego w sprawach sądowych limanowskiego przewoźnika

Zepchnął dziecko z roweru i kopał po głowie, a 58-latka ugodził nożem. Jaka będzie kara?

Przed sądem ponownie odpowiada 33-latek z Elbląga, który na ulicy, bez żadnego powodu, brutalnie pobił 11-letniego Michała, a 58-letniego mężczyznę ugodził nożem. Prokuratura domaga się dla niego wyższej o pół roku kary od tej, którą zasądził sąd w pierwszym procesie. Pełnomocnikiem rodziców Michała jest Janusz Kaczmarek, były prokurator krajowy i minister spraw wewnętrznych i administracji

We wrześniu 2017r. na rynku prawniczym pojawiła się monografia "Bezpieczeństwo obywateli. Prawa człowieka

Zrównoważony rozwój” Monografia dotyczy dorobku całej współczesnej polskiej kryminologii z uwzględnieniem projektów badawczych Białostockiej Szkoły Kryminologii, której twórcą jest Profesor Emil W. Pływaczewski. Opisane w przedmiotowej pozycji polskie kierunki interdyscyplinarnych badań kryminologicznych nad bezpieczeństwem obywateli obejmują, również tematykę porwań dla okupu oraz poszukiwań osób zaginionych. W tym zakresie monografia obejmuje działalność, badania oraz efekty inicjatyw podejmowanych przez adwokata dr Janusz Kaczmarka.

Toporkiewicz „Pod Paragrafem” – Zakaz publikacji na temat MAXBUSA

Sąd Okręgowy w Krakowie, postanowił wydać zobowiązanie zakazu publikowania na portalu limanowa.in wszelkich informacji o mojej firmie i o mnie – informuje Bogumił Pietrucha.

Kat 11-letniego Michałka skazany! Dziś, 16 maja zapadł wyrok ws Piotra U., który w zeszłym roku na rogu ulic : Dąbka – Pionierska brutalnie pobił 11-letnie dziecko.

Piotr U. za pobicie 11-letniego chłopca oraz dźgnięcie nożem innego mężczyzny został w dniu dzisiejszym skazany na 5 lat pozbawienia wolności, wynik jest nieprawomocny.

Wolność dziennikarska obejmuje możliwość uciekania się do pewnej dawki przesady, a nawet prowokacji

Mecenas Kaczmarek: Za powódką stoją osoby, które powinny charakteryzować się „grubą skórą” Przytaczamy kolejny fragment odpowiedzi na pozew wystosowany przez kancelarię wójta Bolesława Żabę przeciwko dziennikarzowi, traktujący o ochronie dóbr osobistych osoby publicznej.

Bandyta który pobił 11-letnie dziecko na ulicy w Elblągu stanie przed sądem!

Bandyta który pobił 11-letnie dziecko na ulicy w Elblągu stanie przed sądem! Przypomnijmy, 24 listopada ubiegłego roku na rogu ulic Płk Dąbka-Pionierska 30-latek brutalnie pobił 11-letniego Michałka, który wracał z kiermaszu szkolnego.

Za jego radą rodzice głodzili Magdę. Umarła. Koniec procesu znachora z Nowego Sącza

Półroczna Magda z Brzeznej koło Nowego Sącza zmarła z powodu zaniedbania i niedożywienia. Rodzice dziewczynki “leczyli” ją u znachora Marka Haslika. W środę przed Sądem Okręgowym w Nowym Sączu zakończył się proces mężczyzny oskarżonego o nieumyślne spowodowanie śmierci Magdy. Prawdopodobnie za tydzień usłyszy on wyrok.

Człowiek Roku 2016 - Mecenas Janusz Kaczmarek

Wyróżnienie za wielokrotną pomoc mieszkańcom, którzy padli ofiarą bezprawnego działania lokalnych samorządowców Mecenas Janusz Kaczmarek w uznaniu na polu praworządności został uhonorowany przez Redakcję ,,Wieści prosto z Gór” tytułem Człowieka Roku 2016. Wyróżnienie przyznane zostało byłemu Prokuratorowi Krajowemu za wielokrotną pomoc mieszkańcom, którzy padli ofiarą bezprawnego działania lokalnych samorządowców. Działania podejmowane przez Pana Janusza Kaczmarka inicjują wiarę w skuteczność dochodzenia należnych mieszkańcom praw.

Porwania dla okupu zmorą lat 90'

Może być taka sytuacja, w której osoba zaginiona jest jednocześnie osobą porwaną. Generalnie istotą porwania dla okupu jest to, że sprawca chce za osobę porwaną uzyskać pieniądze. Natomiast sfera związana z osobami zaginionymi to inna sfera przestępczości związanej z przestępczością zorganizowaną. Możemy mieć do czynienia z porwaniami dla pornobiznesu, handlem ludźmi, gdzie istotą jest niewolnicza praca. Trzeba także podkreślić że nie każde zaginięcie musi się wiązać z działaniem przestępczym. Czasem są to ucieczki z domu, zaburzenia świadomości osobowości danej osoby…

Decyzja Małopolskiego Kuratora Oświaty to policzek w twarz starosty Krzysztofa Fabera i jego ekipy

Małopolski Kurator Oświaty daje czytelny sygnał stop nadużyciom pracowników starostwa i postanawia orzec o wpisaniu Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Szczawnicy do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonej przez Powiat Nowotarski.

Aleksander Makowski, słynny agent WSI, pozwał Macierewicza. Są nie odrzucił jego pozwu

Antoni Macierewicz został pozwany przez Aleksandra Makowskiego, słynnego agenta WSI, za słowa, że Makowski odpowiada za śmierć polskich żołnierzy w Afganistanie. Sąd uznał, że Makowski nie musiał wnosić o uchylenie immunitetu Macierewicza. Tym samym – wbrew żądaniom szefa MON – sąd odmówił odrzucenia pozwu Makowskiego.

Opinia Prawna mecenasa Kaczmarka w sprawie Akademickiego LO w Szczawnicy

Negatywna decyzja Starosty podważy zaufanie do władzy publicznej. Niektóre wymogi nie wynikają z żadnego przepisu prawa – mecenas Janusz Kaczmarek. Udało nam się dotrzeć do dokumentów, które mecenas Janusz Kaczmarek sporządził dla dyrektor Akademickiego LO w Szczawnicy Izabeli Balińskiej. Poniżej mogą Państwo zapoznać się z obszernymi fragmentami opinii prawnej dotyczącej zgłoszenia Liceum do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonej przez Powiat Nowotarski. Opinia Prawna sporządzona przez mecenasa, masakruje urzędników starostwa.

Materiał DNA ma pomóc odnaleźć 23 zaginionych z Pomorza

Powstał nowy projekt – GeNN, który ma pomóc odnaleźć osoby zaginione przy użyciu badania DNA. Na Pomorzu wytypowano wstępnie 23 rodziny zaginionych.

Ujawniamy skandal: Starostwo w Nowym Targu nie dokonało wpisu nowo powstałej szkoły - prawdopodobnie złamano przepisy i ustawę o oświacie?

Od samego początku zagorzałymi przeciwnikami powstania szkoły byli: Pani Radna Rady Miasta Szczawnicy oraz Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Krościenku n/Dunajcem. Dziwi mnie jednak fakt , że osoby te są mieszkańcami Szczawnicy… Rozmowa z dyrektorem Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Szczawnicy Izabelą Balińską. Redakcja: Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Szczawnicy miało rozpocząć działalność jeszcze przed wakacjami. Dostajemy telefony od rodziców, którzy chcieli posłać swoje dzieci do nowej szkoły, której baner reklamowy znaleźli na naszym portalu, jednak okazuje się to jak na razie niemożliwe. Kieruję, więc pytanie bezpośrednio do Pani: dlaczego jeszcze nie ruszył nabór do Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Szczawnicy?

Była prokurator w szpitalu. Trafiła tam tuż po przesłuchaniu

Była prokurator apelacyjna w Rzeszowie Anna H., której śledczy zarzucają m.in. korupcję, nie może według biegłych lekarzy uczestniczyć w czynnościach procesowych – powiedział dziennikarzom jej obrońca Janusz Kaczmarek. Dodał, że podejrzana nadal przebywa w szpitalu, gdzie trafiła w czwartek. Jak dowiedział się portal tvn24.pl, prokuratorzy nie uznali opinii lekarzy i powołali kolejnych biegłych.

"Mecenas Janusz Kaczmarek: wójt Żaba wkracza w obszary, które do niego nie należą"

Cenzura polityczna: Czy wójt Żaba przejął imperium władztwa? Państwo jako dziennikarze, macie prawo, a wręcz obowiązek informowania społeczeństwa o różnego rodzaju faktach, nieprawidłowościach, ale także o sferze życia publicznego, w tym politycznego – Janusz Kaczmarek – Prokurator Krajowy w latach 2005-2007, Minister spraw wewnętrznych i administracji w 2007 roku, obecnie adwokat w Gdyni i Warszawie. Redakcja: Pełnomocnik wójta Bolesława Żaby skierował do nas pismo z żądaniem usunięcia wszystkich materiałów dotyczących i opisujących sytuację gminy Mszana Dolna oraz opozycjonistów, w tym Kazimierza Niżnika, zakazu publikacji i udostępniania łam opozycji. Według nas są to absurdalne żądania.

Jarosław Kaczyński do pokrzywdzonych ws. Amber Gold: "postulat powołania komisji jest słuszny"

Premier Beata Szydło zapowiedziała, że zwróci się do Sejmu w sprawie powołania komisji śledczej w związku z aferą Amber Gold. Powołania takiej komisji chcieli też poszkodowani przez biznes Marcina P. Dotarliśmy do pisma z kwietnia 2016 roku, które podpisał Jarosław Kaczyński, prezes PiS. Polityk zaznacza w nim, że postulat poszkodowanych w sprawie powołania komisji śledczej „jest słuszny”.

Prawdziwie wrogie przejęcie spółki. Z czołowymi prawnikami w tle

Odbijanie budynków za pomocą granatów, zaspawanie wejścia do siedziby firmy, pobicie adwokatów. To nie film sensacyjny. Tak wygląda walka o spółkę. Po dwóch stronach barykady dwaj bracia. A za ich plecami czołowi krajowi prawnicy.

Ruszył proces Amber Gold. Wcześniej był alarm bombowy w sądzie

Afera Amber Gold – dwójka oskarżonych, tysiące poszkodowanych. W poniedziałek rozpoczął się proces w sprawie Amber Gold, ale z opóźnieniem spowodowanym alarmem bombowym. Drzwi sądu mają zostać otwarte o godzinie 11, więc wszystko wskazuje na to, że rozprawa nie zostanie wznowiona punktualnie. Oskarżeni w sprawie Amber Gold zostali tak jak wszyscy inni wyprowadzeni z budynku. Rzecznik sądu, Tomasz Adamski doprecyzował, że informacja o bombie trafiła najpierw do Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, a nie do Sądu Okręgowego.

Bona lex: choć nie ma dobrego prawa, są dobrzy prawnicy

Wśród aktów prawnych stworzonych w 2006 roku nie było dobrego prawa godnego nagrody Bona lex. Kapituła przyznająca nagrodę postawiła więc na ludzi odważnych, bezkompromisowych i kompetentnych prawników, którzy wczoraj odebrali nagrody Gazety Prawnej. Laureaci Bona lex: w kategorii najlepszy adwokat – Bartłomiej Sochański, w kategorii najlepszy radca prawny – Marcin Dziurda, prezes Prokuratorii Generalnej, w kategorii najlepszy prokurator – Janusz Kaczmarek, minister spraw wewnętrznych i administracji (do niedawna prokurator generalny).

Dała ukochanemu intymne zdjęcia. To był duży błąd...

Mój chłopak ma moje nagie zdjęcia. Grozi, że mnie zniszczy – od takich wpisów fora internetowe wprost pękają w szwach. Widmo “pornograficznej zemsty” spędza sen z powiek tym, którzy żyją ze świadomością, że ich intymne zdjęcia znalazły się w niepowołanych rękach. Paraliżujący strach przed kompromitacją sprawia, że ofiary często stają się przedmiotem szantażu. Specjaliści zgodnie twierdzą, że skala problemu jest coraz większa. Czy jest sposób, by walczyć z “pornozemstą?